Öğretim Elemanlarımızdan (Diğer)

İşletme Fakültesinden yeni bir Uluslarası Faaliyet Daha
 
İşletme fakültesi Öğretim Üyelerinden, sayın Doç.Dr. Birgit Oberer ve sayın Prof.Dr. Alptekin Erkollar'ın eserleri, Almanyanın Spr/Tectum yayınevinde yayımlanan, Amerika, Japonya, Avrupa, Kanada, Avustralyada akademik alanda yararlanılan Balanced Scorecard isimli kitabın yeni baskısı baskıya girmiş durumda. 
 
Özellikle almanca konuşulan ülkelerde bir temel eser olarak kullanılan kitap, balanced scorecard adı verilen yöntemin teorisinin ne olduğunu ve pratikde ne şekilde uygulanabileceğini açıklayan temel eserlerden biri olarak literatürdeki yerini almış durumda.
 
Öğretim üyelerimizin eseri almanca dilinde yazmış olmasına rağmen, ingilizce konuşulan ülkelerde dahil, bir referans eser olarak akademik alanda kullanılmaktadır. Kitabın içeriğinde özellikle değişik ülkelerdeki bilimsel çalışmalar ve pratik uygulamalara örnekler verilerek konunun ne olduğu ve nasıl uygulanabileceği detaylı olarak anlatılmaktadır. Eserin ayrıca ingiliz diline çeviriside sürmektedir.
 
Eser Balanced Scorecard birliği (Avrupa Birliği), Rostock Üniversitesi (Almanya) ve University of  Colorado Bouler (Amerika) tarafından iş hayatındaki ve akademik hayattaki kullanıcılara tavsiye edilmektedir.
 
Almanya milli kütüphanesi ve washington milli kütüphanesi ve Washington Library of Congress de eser kayıtlı olup esere ilişkin linkler aşağıda verilmiştir.
 

*************************************************************************************************************

İşletme Fakültesinden bir Uluslarası faaliyet daha

İşletme fakültesi Öğretim Üyelerinden, sayın Prof.Dr. Alptekin Erkollar'ın yıllardan beri editörlüğünü, 12 farklı ülkeden15 Profesör Hakemin hakemliğini yaptığı, Almanyanın Spr/Tectum yayınevinde yayımlanan, Amerika, Japonya, Avrupa, Kanada, Avustralyada akademik alanda yararlanılan ve şimdiye kadar dünya üzerindeki 34 ülkeden çok sayıda akademisyene imkan sağlayan, Enterprise & Business Management isimli kitabın 2017 baskısı bugün dekanlıkta  sayın Dekanımızında katılımlarıyla yapılan törenle tanıtıldı. 
 
Fakülte öğretim üyelerimizden kitap içinde  bölümü bulunan, sayın Prof.Dr.Sima Nart a,  sayın Prof.Dr.Aykut H. Turan' a ve sayın Doç.Dr.Birgit Oberer'e kitaplarını yapılan törenle sayın dekanımız Prof.Dr.Ahmet Vecdi Can ve sayın Prof.Dr. Alptekin Erkollar takdim ettiler.
 
Eser sayın Prof.Dr. Alptekin Erkollar hocamızın bugüne kadar editörlüğünü yapmış olduğu çok sayıda journal, proceedings ve kitabın yanında, özellikle değişik ülkelerden bilimsel çalışmaları bünyesinde toplayan ve güncel konulardaki çalışmaları barındıran bir eser olarak bilimsel alandaki yerini almıştır. Almanya milli kütüphanesi ve washington milli kütüphanesi ve Washington Library of Congress de kayıtlı olan yayına, Türkiyenin yanında ABD, Taiwan, Yeni Zelanda, Avustralya, Almanya, Bulgaristan, İrlanda, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Ukrayna, Japonya gibi ülkelerin yanında, akademik alanda tanınmış köklü üniversiteler ve dünya çapındaki çok uluslu şirketlerdende katılım olmuştur. 
Esere ilişkin linkler aşağıda verilmiştir.
 
Japonya:
 
Enterprise & Business Management isimli yıllardan beri dünya çapında bir başvuru eseri olan kitabın, bir sonraki baskısı Industry 4.0 odaklı olup, her zaman olduğu gibi avrupada yayımlanacak ve tüm dünya akademisyenlerinin kullanımına sunulacaktır.
 
Fakültemiz öğretim elamanlarını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
********************************************************************************************************************************
Araş.Gör.Osman USLU

Fakültemiz İşletme Bölümü Öğretim Elemanı Osman Uslu'nun 5th European Academic Research Conference on Global Business, Economics, Finance and Banking’de sunduğu bildiri "Enthusiastic Researcher Award" ödülü almıştır. 

 

Bildiri başlığı:

" Organizational Trust Studies in Turkey: An Investigation through Thesis and Articles

**************************************************************************************************************************************

 
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ - Ekim 2016
 
1.   3. Uluslararası YBS Kongresi Katkı Ödülü Prof. Dr. Erman Çoşkun
2.   3. Uluslararası YBS Kongresi Katkı Ödülü Prof.Dr. Alptekin Erkollar
3.   3. Uluslararası YBS Kongresi En iyi 3 Bildiri Ödüllerinden Biri Prof.Dr. Alptekin Erkollar, 
4.   3. Uluslararası YBS Kongresi En iyi 3 Bildiri Ödüllerinden Biri Doç.Dr. Birgit Oberer
5.   GITMA 2016 Best Paper ödülü Doç.Dr.  Aykut Turan, Ar.Gör. Güliz Uğur
6.   ENDÜSTRİ 4.0 Kurultayı ve semineri, Uluslarası Üretim Araştırmaları Kongresi/İTÜ,  Prof.Dr. Alptekin Erkollar